Duben 2018

Stopování

29. dubna 2018 v 12:28 | Lux |  Z cizího talíře
A je tu výzva. Tahle je ale opravdu pěkná, vztahuje se ke Dni Země a vyzyvatelem je Blondýna Beallara. Tématem je STOPA vztahující se ke zvířatům, protože se k nim někdy chováme opravdu hnusně. A já, milovník všeho živého i rostoucího, jsem se musela zapojit :)


Samozřejmě jsem na výzvu narazila brzy, už někdy v pondělí a dala jsem si ji do seznamu článků, protože se mi moc moc líbila. Jenže jak už to bývá, odložila jsem na ,,během týdne" a najednou je neděle a já mám zpoždění! Ale to je pro mě typické, žádné překvápko.


Jak uspořádat akci

28. dubna 2018 v 12:00 | Lux |  Chlebové drobečky
Zdravím.
Níže vám poskytnu lehký návod, jak pořádat nějakou událost, akci, napřiklad slučku se základkou, rozlučku se svobodou, ale i grilovačku na zahradě. Tohle je pro mě nyní aktuální téma, protože kvůli špatnému výběru ,,pořadatele" a formy jsme se teď ohledně jedné akce totálně zhádali, což podle mě bylo naprosto zbytečný.


KV: 4. Kniha, ve které se jedna z postav jmenuje jako vy

17. dubna 2018 v 20:49 | Lux |  Z cizího talíře
Hej, hola!
Každý rok se můžete zúčastnit Knižní výzvy na Databázi knih. Samozřejmě milovník knižní (jakožto já) se zapojit prostě musí! A tak hrdě hlásím první splnění úkol, ačkoli je to v pořadí čtvrté téma. Naštěstí se nemusí jít postupně :) A na jakou knihu padla volba?Žádná Austenová, já nečerno-bílá

13. dubna 2018 v 6:30 | Lux |  Sezónní speciality
Nejhorší ze všech slohovek pro mě vždycky byla osobní charakteristika. A tím myslím OSOBNÍ charakteristiku, jakože zkoumání přímo MĚ mnou. Ostatní jsem vždycky popsala raz dva, protože u jiných si víc všímám. Přece jen, se sebou toho až tak moc neudělám, jsem taková, jaká jsem. A pomalu se dostávám k tomu jadérku trpasličího pudlíka a tohoto článku.
Jsem totiž hodně komplikovaná bytost na jednu stranu, na stranu druhou mám pocit, že jsem strašně nenáročná a vystačím si s málem. No a je to tady, v tomhle totiž spočívá ta komplikace. Vždycky se popíšu třeba nějakým přídavným jménem, větou nebo slovním spojením, ale když se nad tím zamyslím, tak hned v další větě tu předchozí vyvrátím. Třeba o sobě říkám, že nesnáším plánování a neplánuji. Pravda. Ale pak se podívám na svůj diář popsaný někdy hodně dopředu do budoucna. To se přece vylučuje, ne?


Úvodník

11. dubna 2018 v 23:42 | Lux |  Chlebové drobečky
Každý někdy začínal. Někdo se cvičením a zdravým životním stylem, dietou, čtením, plněním výzev, běháním, prací; mnozí dokonce opětovaně. To je i můj případ. V blogových vodách se pohybuji opravdu dlouho, ovšem pod různými jmény a různými blogy. Vždycky mě bavilo sdílet svoje myšlenky, co mi probíhají zrovna hlavou, ačkoli se mě o to nikdo neprosil. Když o tom takto zpětně přemýšlím, myslím, že jsem začala s psaním kvůli pocitu, že mi něco chybí. Pocit sounáležitosti. Jakmile jsem začala, patřila jsem do komunity. Pravidelně jsme si četli s několika vyvolenými články, komentovali je a podporovali se, ať už to byly hlouposti nebo důležitá životní rozhodnutí.
Výsledek obrázku pro past