Květen 2018

5 zlozvyků z gastronomie

31. května 2018 v 23:38 | Lux |  Sezónní speciality
Tak nakonec se odhodlávám a píšu na TT. Seznámím vás krátce s 5 věcmi, které jsem se naučila za těch 7 let, kdy brigádničím v gastronomii mezi obsluhou. Nebo respektive některé jsem ještě nepřejala zcela, ale nemít silnou vůli, už bych je dělala taky, všechny.

Avokádo, co s tebou?

29. května 2018 v 17:44 | Lux |  Studentské žraso
Čus.
Jsem student a mám hlad. Skoro furt, už je to asi diagnóza. Narovinu předesílám, že nedržím žádné diety (leda byste vycházeli z anglického slova ,diet´- což znamená strava a to já se zas stravuju, ráda), jím, co mám ráda a na co mám chuť. (To zahrnuje jak zeleninové saláty, tak bůček, řízky a podobné mňamky.) Ráda ale s jídlem experimentuju, zkouším různé recepty a taky se zajímám, odkud pochází potraviny, co jím.
Dneska jsem chtěla zmínit avokádo, kontroverzní potravinu. Národ je rozdělen napůl: Půl ho miluje, půl ho nenávidí, půl ho zakazuje při redukčních snahách, půl ho doporučuje. Takže, avokádo, co s tebou?

Kousky dnů minulých

25. května 2018 v 14:52 | Lux |  Chlebové drobečky
Ahoj.
Na následujících řádcích hodlám blábolit o různých věcech, co se přihodily v uplynulém týdnu. Hloupůstky, náplň mých dnů a i teda to ,,rozhřešení" mého vztahového dramatu :D Nebo tak něco.
Článek bude strukturován do odstavců, každý bude mít svůj tučný nadpis, abyste neztráceli čas čtením něčeho, co vás vlastně nezajímá. Já to na vás ale myslím!

A poslední k úvodu: Děkuji všem, co mi zanechali podporující či jiný komentář u mého minulého vylévacího, panikařícího článku. Popravdě jsem nečekala, že to vůbec někdo přelouská, natož že se v tom snad vyzná a odpoví! Děkuju moc!

***
Výsledek obrázku pro oddělovače blog

Asi bychom si měli popovídat.

17. května 2018 v 11:12 | Lux |  Chlebové drobečky
Jeden vykecávací článek, který nejspíš nemá vůbec žádnou hodnotu. O nejistotě, o čase lásky, o potřebě lidí definovat ,co jsou´.
Kdo nemáte nervy na mix blábolů, radši to ani nerozklikávejte.

Budapešť jarní, část 1.

8. května 2018 v 17:09 | Lux |  Exotika blízká i daleká
Ahoj!
Mám ráda cestování, velice.

S kamarádkou T. jsme se jednoho večera při vínku koukaly do kalendáře, že v květnu jsou super prodloužené víkendy jako dělená na nějaký ten výlet. Tak někam pojedeme. Pak jsem zjistila, že v květnu to nepůjde kvůli škole, kde jsem momentálně od rána do večera. Krom teda těch úterků. A jediná možnost, kdy bylo volno byly dubnové Velikonoční prázdniny. Ale určitě pojedem. Ale kam? Budapešť je blízko, ani jedna jsme tam nebyly, tak proč ne.